OSTRAVSKÉ KULTURNÍ STEZKY

Objevte Ostravu s kapesními mapami ostravských kulturních stezek!

S Ostravskými kulturními stezkami můžete objevovat místa, která jsou spojena s významnými osobnostmi ostravské kultury a architektury, ale také se zajímavými místy, přírodními unikáty i událostmi ostravských dějin.

Naše mapy ve formátu A4 jsou zdarma k dostání v Antikvariátu a klubu Fiducia a všech pobočkách ostravského infocentra. Můžete si je také stáhnout z našich webových stránek v digitální verzi.

Projekt připravuje Antikvariát a klub Fiducia ve spolupráci s Ostravainfo!!!. Snažíme se turistům i obyvatelům Ostravy přinést nový pohled na kulturní bohatství Ostravy.

Tak neváhejte a vydejte se s námi na kulturní výlet po Ostravě a okolí!

Jsme patrioti, kterým záleží na Ostravě a na tom, jaká je a bude. Náš Antikvariát a klub Fiducia mezi nejznámější a nejdéle fungující nezávislé kluby Moravskoslezského kraje (založen 1998). Dlouhodobě se věnujeme architektuře, rozvoji města a popularizaci témat s tím spojených, vydáváme publikace a mapy o architektuře a historii Ostravy, staráme se o Databázi ostravských soch a Databázi ostravských památek a architektury, vytváříme pamětní desky, naučné cedule či on-line dokumenty Ostravské kulturní stopy.